Hétfő, 2024-04-29, 6:50 AM | Üdvözöllek Vendég

Főoldal » 2016 » November » 9 » Győzelem az előző szezon bajnoka ellen!
9:30 PM
Győzelem az előző szezon bajnoka ellen!

NTE 1866 - Zalaapáti SE  2-1  (1-0)

Benedek József, edző:"Szombaton az elmúlt szezon bajnokát láttuk vendégül. A helyzetnek megfelelő komolysággal készültünk a most már rangadónak mondható találkozóra.

Az első játékrész elképzeléseink szerint alakult és sorra maradtak ki jobbnál jobb helyzeteink. Igaz, Szaszának is bizonyítania kellett, hogy jó formában van.Több alkalommal csak a befejezések hiányoztak. Egységesek voltunk, és a megbeszélt taktika szerint játszottunk... Egy kapu előtti kavarodást kihasználva Horváth Eszti lőtt a léc alá a 30. percben. Ettől megnyugodtunk, de a tempóból nem tudtunk visszavenni, hisz ellenfelünk is próbálkozott, de sikertelenül. Így a félidőt 1 gólos előnnyel zártuk...
   A második félidőt hasonló elszántsággal kezdte mindkét csapat. Jó iramú, változatos küzdelem alakult ki, de a játékot mi irányítottuk. Az 58. percben Szollár Betti nagy erejű szabadrúgása érkezett a a vendégkapu jobb felső sarkába.(2:0)
 Ekkor "mint aki jól végezte dolgát", kicsit kiengedtünk, és jött is a büntetés a 65. percben egy rövidzárlat következtében...A mérkőzés hátralévő 15 percében az eredmény megtartására törekedtünk. Sikerrel!! Így nem kis küzdelemben győztük le jó erőkből álló riválisunkat!
  Összességében azt kell mondjam, minden csapatrészében felülmúltuk ellenfelünket. Az eredmény ugyan szorosnak mondható, de ez akár már az első félidőben is nagyobb arányú lehetett volna, ha bejönnek lehetőségeink.
Hátsó alakzatunk kikezdhetetlen volt....a középpálya nagyszerűen összeszedett....centerposzton pedig állandó veszélyt jelentettünk!